Hospodárske noviny dali priestor YMS v sekcii Rodinné firmy

27. mája 2013 - 

V celostranovom článku pod titulkou "Zmapovali rúry, teraz kresia expanziu", v pravidelnej sekcii HN "Rodinné firmy", predstavil redaktor Hospodárskych novín Tomáš Lemešani 14. mája majiteľov slovenskej softvérovej spoločnosti YMS, a.s.  

YMS už 20 rokov úspešne pôsobí na trhu s komplexnými technickými informačnými systémami a hoci zamestnáva profesionálny manažment, od svojho vzniku v roku 1990 je v rukách a pod strategickým vedením otca a syna Mikuláša Szapu. 

Článok zmapoval začiatky firmy v digitalizácií energetických sietí, rozvoj geopriestorových informačných systémov a priestor dal aj zahraničným projektom, ktoré YMS realizovala v Európe aj na Blízkom východe.  Na českom, nemeckom aj arabskom trhu YMS zabodovala predovšetkým dynamickými navigačnými systémami, v Dubaji a v Prahe dynamickou dopravnou navigáciou, ktorá vodičov navigovala so zreteľom na aktuálnu dopravnú situáciu v meste. Redaktora zaujali aj mobilné a lokalizačné systémy, ktoré YMS zdokonaľuje v dnešnej dobe, spomenul Elektronického strážcu, s ktorým YMS získala aj prestížne ocenenie IT komunity, IT Projekt 2011. 

Celý článok nájdete v priloženom A3 scane.