Radničné hry už tradične aj vďaka YMS

30. júna 2015 -

YMS opäť sponzorsky prispela k organizácii Radničných hier, tradičného divadelného festivalu situovaného na nádvorí trnavskej radnice. Dvojdňové vystúpenia špičkových slovenských hercov potešili všetkých priaznivcov výnimočných hereckých výkonov, smiechu a dobrej nálady.

Prvý večer festivalu otvorili Milan Lasica a Milan Kňažko predstavením s názvom Na fašírky mi nesiahaj, v ktorom herci viedli vtipné i hlboké rozhovory spolu s výmenou názorov podfarbenou inteligentným humorom. "Ak vám cudzie nie je ani mudrovanie o kolese, ktoré ešte nikto nikdy nevymyslel, predstavenie venované pamiatke Júliusa Satinského a Jaroslava Filipa bude pre vás ako stvorené," na pozvánke uvádzali organizátori.

Druhý večer Radničných hier pokračoval komédiou Kumšt v hlavných úlohách s Martinom Mňahončákom, Csongorom Kassaiom a Gregorom Hološkom. Divadelná hra sa niesla v duchu škodoradosti a dramatických zvratov. Hra je zaradená medzi najúspešnejšie komédie súčasnej francúzskej dramatičky Yasminy Rezy a bola preložená do viac ako tridsiatich jazykov.

Mesto Trnava a Správa kultúrnych a športových zariadení mesta Trnava mysleli aj na deti, pre ktoré pripravili bábkové predstavenie Herkules alebo dobytie pekla. Detské predstavenie bolo zdarma.