Vojenskí lesníci nasadzujú novú generáciu priestorového systému…

 

… a opäť sa zaradia medzi technologicky najlepšie spravované lesnícke organizácie v Európe. 

Vojenské lesy a majetky, š.p. (VLM) si vybrali novú generáciu GIS systému, ySpatial, opäť z dielne YMS. K rozhodnutiu upgradovať celý systém ich priviedla snaha zmodernizovať priestorovú technológiu a uspokojiť rastúce nároky užívateľov. „Náš GIS bol vždy koncipovaný z pohľadu užívateľov. Po rokoch odbornej práce sa ich nároky zvyšujú, požadujú väčšiu flexibilitu aj funkčnosť. Navyše, za poslednú dekádu sa výrazne zlepšili aj GIS technológie. Prišiel čas, v ktorom sa stretli požiadavky na systém s dostupnosťou technológie, preto sme sa rozhodli vymeniť celý systém za modernejší“, výstižne popisuje dôvody na výmenu GIS šéf informatiky VLM, Mgr. Miroslav Čongrády.  

Pri rozhodovaní zavážila aj spokojnosť s predchádzajúcou generáciou GIS od YMS, aj príležitosť reštartovať v roku 2015 dlhodobé partnerstvo. Jeho základom je systematická aktualizácia systému a priebežné vylepšovanie technologickými novinkami. Lesníci vedia, že kontinuita v spolupráci sa im vyplatí, pretože sa vyhnú postupnému, tichému zastarávaniu technológie a nutnosti náročných, skokových zmien v budúcnosti. 

O tom, že nový ySpatial z dielne YMS sa skutočne triafa do vašich potrieb, nás presviedčate vy sami. V uplynulom roku sme GIS aktualizovali pre našich lesníkov z Lesov SR, aj pre vodohospodárov zo Slovenského vodohospodárskeho podniku. GIS portfólio sme si rozšírili o oblasť teplárenstva, pretože si nás vybrala aj spoločnosť Trnavská teplárenská, a.s., ktorá sa stará o systém centrálneho zásobovania teplom pre Trnavu. Náš dlhoročný klient, plynárenský kolos Eustream, zasa v súčasnosti testuje vhodnosť našej najmodernejšiej GIS platformy pre svoje potreby.

ySpatial sme už rozvinuli do plnohodnotného produktu so špecializáciami podľa vašich potrieb – lesníckych, plynárenských, vodohospodárskych, teplárenských. Neustále na ňom pracujeme a tešiť sa môžete na viaceré nové, zaujímavé moduly, ktoré vám postupne predstavíme v ďalších newsletteroch.

 

Ilustračné foto Lesy SR a YMS.