Predstavili sme spojenie Business Intelligence a ySpatial

2. júna 2016 -

Pojmy Big Data a Business Inteligence (BI) rezonujú dnešným IT svetom. YMS sleduje trendy v IT technológiách a flexibilne ich využíva pri tvorbe inteligentných systémov a riešení. Dňa 18. mája 2016 sme sa preto aktívne zúčastnili na odbornej konferencii BellaDati & Slovakia 2016 zameranej na Business Intelligence (BI) a platformu BellaDati. Za YMS, ako lídra v oblasti GIS riešení, vystúpil Miroslav Holubec, riaditeľ projektov výskumu a inovácií YMS, s témou:Uplatnenie platformy BellaDati v geopriestorových aplikáciach".

V rámci prezentácie predviedol mapový portál ySpatial, ktorý patrí nielen medzi kľúčové produkty YMS, ale aj medzi jedinečné riešenia svojho druhu. Svedčí o tom prestížne ocenenie spoločnosťou ESRI ako aj jeho dynamický rozvoj či neustále inovácie. Technologickou novinkou v GIS-e je špecializovaný modul pre BI, tzv. modul priestorového rozhodovania (MPR), ktorý využíva aplikáciu BellaDati na komunikáciu s platformou. Tím YMS ho zakomponoval do ySpatial, vďaka čomu plnohodnotne integroval funkcionality BellaDati. Rozšíril tak možnosti jeho využitia napríklad o mapové analýzy, teda analýzy v priestore.

Našu spoluprácu s BellaDati hodnotíme veľmi vysoko. Hlavný prínos vidíme v technických možnostiach platformy. Sme pripravení využiť plánované novinky, najmä v oblasti postupov Machine Learning vednej disciplíny zameranej na inteligentné počítače, ktoré sú schopné učenia," vysvetľuje význam platformy Miroslav Holubec.

 

Ilustračné foto: BellaDati a YMS.